Підмор бджолиний, його властивості.
Що таке бджолиний підмор?
Підмор бджолиний це висушені тільця бджіл, які померли природнім шляхом. У тільці бджіл є такі цінні та лікувальні речовини як гепарин, невеликий залишок бджолиної отрути, глюкозамін, меланін, оцтова кислота, хітин і хітозан та інші біологічно-активні речовини. Пасічники підмор заготовляють переважно навесні під час весняної ревізії бджолосімей. Зібраний підмор бджіл очищають та висушують.
Властивості, склад підмору
Підмор несе в собі цілий комплекс біологічно-активних речовин, вітамінів (С, Д, Е, К, Р), меланіну і амінокислот. Вже на другому місяці життя вживаючи продукти бджільництва бджілка накопичує в своєму тілові всі корисні речовини які є в меді, прополісі, пилку, маточному молочці, воску і бджолиній отруті.
Склад бджолиного підмору:
- Волога - 10%
- Білок - 50%
- Мінеральні речовини - 10%
- Меланіни, гепароїди - 20%
- Хітозан - 10%
На сьогоднішній день вченими планети проведено безліч аналізів хітинового покриву бджіл. І доведено що у бджіл міститься всі вище перераховані елементи. Так як людський організм не може синтезувати, деякі з цих речовини з інших продуктів то в цьому разі потреба людського організму у вживанні бджолиного підмору дуже висока.
Які засоби виготовляють на основі підмору бджіл?
На основі бджолиного підмору виготовляють різні лікувальні засоби, оскільки він містить біологічно активні речовини. Основні препарати:
- Настоянка підмору – на 40% спирту, або горілці, застосовується при захворюваннях серцево-судинної системи, суглобових болях, варикозі.
- Відвар підмору – м'якіший засіб для зміцнення імунітету та нормалізації тиску.
- Мазь з підмору – використовується при суглобових болях, шкірних захворюваннях, варикозному розширенні вен.
- Масляний екстракт – застосовується для зміцнення судин, при болях у суглобах, захворюваннях шкіри.
- Капсули або порошок підмору – вживаються для детоксикації організму, покращення роботи печінки та судин.
Корисні властивості бджолиного підмору.
Бджолиний підмор зараз широко використовується у народній медицині. Він застосовується при:
- лікуванні суглобів та запалення варикозу ніг;
- покращенню роботи мозку;
- ревматизмі;
- невралгії;
- серцевій недостатності, та судинних захворюваннях;
- чоловічих захворюваннях: простатиту та аденомі;
- зниженому імунітеті.
Так, настій бджолиних тіл на 40-процентному спирті використовують для лікування суглобів при ревматизмі та невралгії. Порошкові, одержаному після перетирання сухих бджолиних тіл, приписують здатність розчиняти камені в сечовому міхурі, а також лікувати захворювання органів слуху та зору, чоловічі захворювання та імпотенцію. Так ось саме в хітиновому покриві бджіл є багато лікувальних хімічних речовин, вони допомагають при запальних процесах, для стабілізації кров'яного тиску, благотворно діє на систему кровопостачання і стан судин. І найголовніше властивість підмору в тому, що він підвищує імунітет людського організму. А з хорошим імунітетом ми не хворіємо або легше переносимо хвороби.
Виходить, що навіть після смерті ці корисні комахи продовжують, лікувати і давати людям здоров'я. Життя людей на землі тісно пов'язана з життям бджіл все, що ми їмо, не виникло без запилення бджіл. І навіть те чім ми лікуємося, теж нам дають бджоли. Раніше лікування бджолиною підмор вважалося якимось знахарськими зіллям, що викликають у людей асоціації з чаклунством або шаманством, але це, не так.
Китайська медицина також як і культура є найдавнішою на планеті з тих, що збереглися до нашого часу. Так ось саме китайці найбільш широко використовують бджолиний підмор і хітозан, який є в підморі. Одне з ласощів для китайців це печиво до чаю, де замість родзинок в печиві бджоли. Може тому китайців так багато і вони так довго живуть і так багато працюють.