Прополіс подрібнений 100 грам
Прополіс подрібнений фасований
Вага: 100 грам. Фасування відбувається перед відправкою. Відпускається у пакетах "Дой-пак" з крафт-паперу з прозорим вікном.
Корисні властивості прополісу
Прополіс здавна використовується людьми для виготовлення лікувальних і косметичних засобів: настоянок, мазей, бальзамів, мила, супозиторїв. Бджоли виготовляють прополіс з рослинних смол і бальзамів, які приносять у вулик. Використовують йог комахи для знезаражування повітря та стільників у гнізді. Також ним бджоли заклеюють щілини та отвори.
Збирається прополіс пасічниками шляхом очищення деталей вулика, та спеціально поставлених сіток, які запрополісовуються бджолами, адже вони не люблять ніяких отворів. Прополіс, який заготовлений бджолярем має вигляд лусочок та має сипучий стан при невисокій температурі. Під час підвищенн температури лусочки можуть склеюватись у грудку.
На вигляд прополіс має пластичну, смолисту масу з неоднорідною структурою. Колір буває різний: від світло-коричневого до темно-коричневого з зеленкуватим, або червонуватим відтінком, що залежить від місця його збору. На світлі прополіс з часом колір темнішає. Запах бальзамічний, при горінні нагадує запах ладану.
У складі прополісу знайдено близько 50 різноманітних сполук, які можна поділити на чотири основні групи:
- Рослинні смоли (50-55%).
- Бальзами (5-10%).
- Ефірні масла (8-10%).
- Віск (30%).
Смоли прополісу складаються в основному з органічних кислот. До складу бальзамів входять дубильні і інші речовини. Ефірні масла обумовлюють аромат і частково смак прополісу. Вони являють собою речовини напівтвердої консистенції світло-жовтого кольору з сильним своєрідним запахом і гірким смаком.
Віск обумовлює консистенцію прополісу. Навіть в різних місцях одного і того ж вулика кількість воску в прополісі різна. Найменше його в прополісі, зібраному у льотка, на стінках вулика, в щілинах. Найбільше - на рамках і стелинках. Більшість речовин, виявлених в прополісі, відносяться до класу флавоноїдів. Це дуже поширені в природі сполуки, що зустрічаються майже у всіх рослинах. Тварини ж, комахи і мікроорганізми не здатні їх виробляти.
Застосування прополісу
Прополіс широко застосовується у народній медицині як ранозаживляючий, антибактеріальний, протигрибковий, противірусний засіб. Основні лікувальні властивості прополісу:
- Прополіс надає імунологічну і антиоксидантну дію.
- Лікує захворювання дихальних шляхів, застосовується при вірусному грипі, бронхіальній астмі, туберкульозі легень.
- Використовується прополіс для лікування шкірних хвороб, лікує рани, опіки, обмороження, фурункульоз, екземи, хронічні дерматити.
- Сприяє загоєнню гнійних ран, особливо трофічних виразок (нижніх кінцівок), ерозій жіночих органів.
- Допомагає при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, лікує хронічний гастрит, гострий і хронічний коліт, виразку шлунка і дванадцятипалої кишки.
- Прополіс застосовується при запаленні середнього вуха.
- Допомагає при лікуванні захворювань слизових оболонок носа (отит, фарингіт, тонзиліт, гайморит), навколоносових і ротової порожнин.
- Зміцнює і відновлює еластичність стінок судин, сприяє регенерації межрящових волокон і міжсуглобових поверхонь. Сприяє відновленню клітин епітелій і м'язів.
- Застосовується в стоматологічній практиці, як анестезуючий засіб. Допомагає при захворюваннях пародонту. Прополіс зміцнює емаль зубів, попереджає карієс.
Зберігають прополіс у скляній закритій тарі у темному прохолодному місці. Термін зберігання необмежений.