(066)9755783
Vodafone
Київстар
Viber
Telegram
ПН-СБ з 9-00 до 18-00
 Особистий кабінет
 Кошик
Товарів: 0
Головна » Статті » Лікування продуктами бджільництва

Лікування повітрям з вулика

Використання продуктів бджільництва у лікуванні.

Апітерапевти часто описують у публікаціях використання бджолопродуктів (меду, пилку, перги, отрути, маточного молочка) для лікування захворювань, спричинених бактеріями чи грибками у дихальній системі, кровоносній, опірно-руховій, шкірі та ін.. Бджолині продукти, завдяки наявності у них біологічно активних речовин, зміцнюють організм, посилюють його резистентність, покращують психічний і фізичний стан людини.

Окремі складники цих продуктів є високоенергетичними, впливають на метаболічні процеси і ліквідують багато захворювань організму. Вони є натуральними речовинами, які знищують шкідливі мікроорганізми і відновлюють пошкоджені тканини.

Корисні властивості повітря з вулика.

Останнім часом набуває популярності лікування захворювань цілющим повітрям, яке надходить із вулика з бджолами. Таке повітря містить багато летких речовин, котрі мають надзвичайно ефективний вплив на бджіл і на людей. Висока температура усередині вулика сприяє тому, що складники меду, прополісу, маточного молочка, перги, запах бджіл і розплоду інтенсивно виділяються у повітря. Вуликове повітря містить речовини, які виділяють бджолині продукти, бджоли та розплід, а також матеріали вулика (наприклад, деревина сосни). Під час взятку запах із вулика буває більш інтенсивним. У різний період дня ці запахи бувають відмінними і неповторними. Зокрема, на кочовій пасіці під час взятку з липи чи гречки (у безвітряну погоду або ж надвечір) приємний запах наповнює повітря навколо вуликів.

Щоб відчути, як пахнуть бджоли, достатньо набрати їх трохи у скриньку з вентиляційними отворами і занести у приміщення з вищою температурою повітря (наприклад 40 градусів) на півгодини. Можна переконатися, що бджоли, які раніше були без запаху, почали виділяти аромат, навіть приємніший від запаху меліси.

Що містить повітря з вулика?

Речовини, що випаровуються із вулика, діють антибактеріально, противірусно та протигрибково. Вони можуть діяти антидепресивно, вони розслаблюють кровоносну, травну, нервову системи, усувають напруження органів дихання.

Леткі виділення бджолиних залоз містять алкани, алкени, спирти, органічні кислоти, ефіри й альдегіди. Щелепні залози, зокрема, виділяють органічні кислоти, маточну речовину і 2-гептанон. В час годівлі розплоду леткі цілющі речовини можуть випаровуватись із молочка і перги. Запах молочної чи інших кислот може виділятись із перги та старих щільників. Влітку щільники мають солодкуватий запах, а взимку - кислуватий. Інтенсивний запах має живиця та бальзамічні речовини, які бджоли збирають із бруньок рослин та перетворюють на прополіс. Склад прополісу буває дуже різний. Зазвичай він містить до:

  • 50% речовин зі смоли хвойних дерев;
  • 30% воску;
  • 10% летких речовин; 
  • 5% пилку;
  • 5% механічних домішок.

Як лікуватись повітрям бджолиної сім'ї?

Велику роль в оздоровчій терапії відіграють запахи. У наш час швидко розвивається ароматотерапія. Вона полягає в лікуванні сполуками, які діють головно на нервову систему через відчуття запахів. Ці ж сполуки можна вводити в організм шляхом масажу чи водних процедур. У традиційній медицині використовують інгаляції тоді, коли не можна вводити препарати іншим шляхом, наприклад, внутрішньовенно. Лікарські речовини надходять у легені з повітрям і кров'ю розносяться в організмі.

Ароматотерапію повітрям із вулика можна проводити лише влітку, під час пасічного сезону. Рекомендовано особам із порушеннями діяльності нервової системи, захворюваннями дихальних шляхів та ін. Для людей, які не бояться бджіл та не мають алергії, ароматотерапія може відбуватись під час перегляду бджолосімей або ввечері, коли запах нектару із вуликів є інтенсивніший. Цю процедуру можна проводити у спеціальних будиночках-павільйонах, які будують пасічники спеціально для лікування повітрям із вулика.

Варто зазначити й про запах, що виділяється під час виробництва воскових свічок. Запах розігрітого воску діє заспокійливо, а заняття такою справою позитивно впливає на організм. Палений віск із свічок іонізує повітря і робота за комп'ютером стає менш шкідливою.

Повітря із вулика може лікувати багато недуг й усувати стреси. Але ефект від бджолиної ароматотерапії відчувається з часом. На початку процес вдихання вуликового повітря і спання на вуликах з бджолами може викликати невеликий стрес у пацієнта, який не мав справи із бджолами. Але згодом пацієнт швидко освоюється, черпаючи від бджіл приємність і користь оздоровлення.


Дата: 08.01.2022 | Автор: Соколов Ігор
Категорія: Лікування продуктами бджільництва
Переглядів: 2366 | Теги: лікування вуликовим повітрям, користь повітря бджолиної сім'ї, повітря з вулика | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]