Головна » Статті » Застосування продуктів бджільництва |
Стільниковий мед при лікуванні захворювань дихальних шляхів
Чому стільниковий мед корисний?Багаторічний досвід народної медицини показує, що медові стільники - прекрасний засіб лікування деяких захворювань дихальної системи. Цілющими властивостями при цьому володіє віск стільників, з яких повністю відкачали мед. Жування cтільникового меду робить сприятливий вплив на слизову дихальних шляхів, у цьому випадку одночасне щоденне споживання меду також входить в курс лікування. Краще жувати стільниковий мед, але, якщо з якоїсь причини його неможливо дістати, позитивні результати можуть бути також отримані при простому споживанні з кожним прийомом їжі столової ложки меду на десерт. Як діє мед у стільниках на органи дихання?Народна медицина використовує стільниковий мед як своєрідний нейтральний засіб, який, як свідчать результати його застосування, має антиалергічну дію. Бджоли - наймудріші фармацевти, і народна медицина безмежно довіряє їм у виборі найцінніших природних джерел нектару і пилку. Спостереження народної медицини при використанні меду зі стільників показали, що захворювання дихальних шляхів пов'язані з певними порушеннями обмінних процесів в організмі, недостатністю деяких живильних речовин. При цьому мед завдяки присутності в ньому речовин, які мають лікувальні властивості, сприятливо впливає на слизову дихальних шляхів. Що є корисного у стільниковому меді?Який же діючий початок міститься в медових стільниках? Жодна з фармацевтичних компаній, які вивчали медові стільники, не змогла відповісти на це питання. Однак існує література, в якій була зроблена спроба дати більш повне уявлення про медові стільники, а також про стільниковий мед. Таким чином стало відомо, що нектар, що збирається бджолами з квітів, - це основне джерело вуглеводів, що перетворюються в легкопереварюваний цукри - декстрозу і левулезу. Крім декстрози і левульози в меді виявлено різну кількість сахарози, мальтози та інших рідкісних цукрів, а також мінеральні елементи, кислоти (мурашина, оцтова, янтарна) і амінокислоти. До складу меду входять: пігменти каротин і ксантофіл, альбуміноіди і ензими (інвертаза, діастаза, каталаза і інулаза), вітаміни комплексу В (в мікрограма на грам):
Крім меду, бджоли харчуються пилком, яку також можна виявити в медових стільниках. Хімічний аналіз пилкових зерен показав, що вони багаті білками, жирами, містять різні вуглеводи, такі як цукор, крохмаль і целюлоза. Незважаючи на постійну присутність в нектарі і пилку одних і тих же компонентів, їх склад варіюється в досить широких межах за змістом жирів, крохмалю, білків, мінеральних елементів в залежності від джерел сировини. Воскові лусочки стільників формуються з секрету воскових залоз бджіл і мають однорідний склад. Для виділення воску необхідний тільки цукор. У зв'язку з цим можна припустити, що до складу воску вже входять принаймні деякі компоненти, що містяться в переробляється бджолами нектарі.
Яка користь від вживання стільникового меду?Результати досліджень показали високу ефективність методів лікування із застосуванням медових стільників і стільникового меду. Майже в 90% випадків при комбінованому лікуванні захворюванні дихальних шляхів з допомогою цих двох засобів були отримані задовільні результати в межах декількох днів, а часто і набагато раніше. Народна медицина стверджує, що люди, які споживали стільниковий мед до шістнадцятирічного віку, рідко застуджуються, у них рідко буває сінна лихоманка, інші захворювання порожнини носа. З рецептів народної медицини слід, що жування медових стільників викликає утворення імунітету до захворювань дихальних шляхів, який зберігається протягом чотирьох років. При цьому можна додати, що якщо ви не вживали стільниковий мед з дитинства і до 16 років, ви можете в більш зрілому віці почати споживати мед для нормалізації функцій слизової оболонки дихальної системи.
Дата: 02.01.2022 | | |||
Переглядів: 2895
|
| | |
Всього коментарів: 0 | |